Leden 2011

Soutěž - ukončeno

29. ledna 2011 v 20:22 | Lúx |  Soutěže
Mám pro vás první soutěž. Prvním třem, co do komentářů napíší správné odpovědi udělám diplom.

1. Kolik je na obrázku trojúhelníků?
2. Co je v největším trojúhelníku?
3. Z kolikati je obrázek barev?

Lyže

29. ledna 2011 v 19:49 | Lúx |  Co se do rubrik nevešlo
Dnes jsem byla s kamarádkami lyžovat. Říkala jsem si, že si musím aspoň trochu užít zimy. Bylo to super, až na jednu jízdu na kotvě. Nevím vůbec jak se to stalo, ale pravá lyže se mi postavila na hranu a vypla se mi.No a tak jsem spadla uprostřed vleku. Dost dobře jsem nevěděla,co mám dělat. Když se mi podařilo postavit se a vypnout si i druhou lyži, nevěděla jsem, jestli mám jít dolů nebo nahoru. Po pravé straně jezdila kotva a za ní byl prudký svah, na který jsem se bála. Po levé straně mě od sjezdovky dělil nános sněhu. Naštěstí ke mě přijely kamarádky a s jejich pomocí jsem se na sjezdovku vyškrábala. Dalším obtížným úkolem bylo zapnout si na svahu lyže. Ale nakonec jsem to zvládla a sjela jsem dolů.
Jinak bylo lyžování fajn. Aspoň jsem si trochu zasportovala.

Myška

28. ledna 2011 v 20:07 | Lúx |  Co se do rubrik nevešlo
K Vánocům v roce 2008 jsem dostala laboratorní myšku. Jmenuje se Boni. Má hebounký bílí kožíšek, ale jen málokdy se mi podaří si ji v klidu pohladit. Je hrozně hyperaktivní. Narodila se někdy v listopadu, ale přesné datum nevím. Většinu času tráví spaním nebo běháním. Běhá však vždy jen doleva. Doprava uběhne maximálně jedno kolečko a zase se otočí. Nevím proč to dělá, ale když jí to nevadí...
Mám ji strašně ráda a baví mě ji pozorovat. Doufám, že se má u mě dobře. Vzhledem k tomu, že laboratorní myšky se dožívají většinou okolo dvou let a Boni je už něco přes dva roky, tak asi ano. Ale taky to znamená, že asi brzo umře. Ale zatím je v pořádku. A hádejte, co zrovna dělá. Běhá dokolečka! Doleva.

A tady je pár jejích fotografií.


Biologická olympiáda

28. ledna 2011 v 17:05 | Lúx |  Co se do rubrik nevešlo
Dnes jsem byla na školním kole biologické olympiády. Z naší třídy nás šlo pět a z mladšího ročníku, s kterým jsme byli v jedné kategorii, jen tři. Olympiáda se skládala ze tří částí. Z testu, poznávačky a laboratorního úkolu. Ta laborka u mě dopadla asi ze všeho nejhůř.
Jsem ráda, že jsem tam šla, protože jsem zameškala test z matematiky. Navíc to byla celkem zábava. Výsledky budou asi příští týden. Zajímalo by mě, jak jsem dopadla. . .


Tygři

26. ledna 2011 v 18:45 | Lúx |  Co se do rubrik nevešlo
Mým nejoblíbenějším zvířetem je tygr. Je mi celkem jedno jaký, ale nejvíce se mi líbí ussurijský. Tygři mi přídou takoví vznešení a neobyčejní. Každý tygr má pruhy uspořádané jinak. Třeba dospělí lvi mi příjdou všichni stejní. Možná že jsou taky odlišní, ale mě připadají prostě stejní.
Tygry jsem začala mít ráda proto, že jsem k osmým narozeninám dostala krásného plyšového tygra. Stal se mojí nejoblíbenější hračkou a je jí až dodnes.(Samozřejmě si s ním už nehraji, ale usíná se s ním krásně. Taky si ho oblíbila moje sestřička, takže rozhodně není nikde pohozený v krabici.) Mám je moc ráda, jen je škoda, že si je nemůžu pohladit.V tom mají výhodu milovníci psů.

Poznámky ze školy

25. ledna 2011 v 19:14 | Lúx |  Čemu se možná zasmějete
Ohrožoval spolužáky nožem, který potřeboval až na třetí hodinu.

Dává pozor, jestli dávám pozor, a když myslí, že nedávám pozor, tak nedává pozor.

Má pod lavicí žirafu a ta kouří.

Při hodině pleská mokrým pytlíkem o lavici.

Vyndala při hodině tělocviku bez dovolení kozu a celá třída přes ni skákala.

Směje se mi zády do očí.

Vědomosti váší dcery se rovnají nule; pro postup do vyššího orčníku je třeba, aby je minimálně zdvojnásobila.

Běhá po třídě a zvrací židličky.

Puzzle

24. ledna 2011 v 18:45 | Lúx |  Co se do rubrik nevešlo
Nevím jak vy, ale já puzzle skládám hrozně ráda. Jen na to nemám moc času. Ale je to dobrá zábava na odreagování. Já zatím poskládala puzzle nejvíce s 1000 kousky. Ale někdy bych chtěla zkusit i víc. Poskládané puzzle si vždy nalepím na karton a pověsím na zeď v pokojíčku.


Leden

24. ledna 2011 v 17:12 | Lúx |  Co se do rubrik nevešlo
Je leden, vrchol zimy a u nás skoro žádný sníh! Vždy napadne jen takový poprašek a hned zase roztaje. Je to k uzoufání. Když už není sníh, mohlo by být aspoň teplo. Ale není. Teda aspoň u nás ne. Ale můžu doufat, že se zima ještě vzpamatuje.

Wombat

23. ledna 2011 v 14:09 | Lúx |  Co se do rubrik nevešlo
Takhle vypadá zvířátko wombat, které žije v Austrálii. Zajímavé, ne? Dlouho jsem vůbec nevěděla, že existuje.