Říjen 2012

V autobusu

11. října 2012 v 17:02 | Lúx |  Výtvory srdce, tužky a barev
Tohle jsem vytvořila při mé pondělní cestě autobusem. Nevím, jestli je to povídka, úvaha či co, no, asi ani jedno z toho, jsou to prostě mé myšlenky. Samozřejmě si nemyslím, že jsou lidé vždy takoví, jaké jsem je popsala. Vychází to jen z mého pondělního rozpoložení. Ale myslím si, že část pravdy v tom je. :)

Snažila se nastoupit do přeplněného autobusu. Lidé kolem ní probodávali její zraněnou duši mrzutými a otrávenými pohledy. Byla pro ně jen dalším otravným spolucestujícím, který jim zabírá kousek drahoceného místa. Byla pro ně jen jednou z tisíců tváří, které byli nuceni za uplynulý den minout. Byla pro ně jen hmotnou postavou, ne postavou s duší a myšlením.
Nikdo z cestujících nemohl zrakem proniknout skrz její tvář k jejímu krvácejícímu srdci. Nikdo z nich nemohl tušit, co se v ní odehrává. A nikdo z nich si neuvědomoval, že i jen zamračenými pohledy zraňuje její citlivou duši.
Autobus prudce zabrdil a ona spadla na ženu stojící vedle ní. Byla zasypána výčitkami, hněvem a opovržením. Omluvila se, stála tiše dál a rána v jejím srdci se otevřela ještě o něco víc. Mohla snad za to, že kvůli lidem okolo se neměla čeho chytit?
Lidé kolem nadávali na řidičovu neschopnost a zbrklou jízdu. Kdo z nich však věděl, že před autobus vběhla srnka a řidič naštěstí díky dobrému postřehu stihl včas zabrzdit?
Nikdy nevíme, co lidé okolo nás prožili, co cítí, v jaké jsou situaci a co je vede k jejich chování. Každá osoba, kterou denně potkáme je jiná, každá však myslí a cítí. Což jsou lidé tak sobečtí, že dokáží mít pochopení jen pro sebe?

Ona

1. října 2012 v 18:23 | Lúx |  Téma týdne
Je velice krásná a úspěšná. Lidé Ji milují. Hostí Ji ve svém domě a řadí Ji na první místo.
Ona, je mnohem atraktivnější než Její sestra, se kterou se ze srdce nenávidí. Nemohou se navzájem vystát. A kam přijde Ona, odtam Její sestra odchází. Vedou spolu spor a Ona vyhrává. Získává si lidi na svou stranu vidinou krásné budoucnosti.
Šťastný je ten, který se odprostí od krásného úsměvu a zahledí se do Její duše. Ten, kdo rozbalí krásné dárky a prozkoumá jejich obsah: rozpadlé vztahy, neuskutečněné plány a nudný život. Šťastný ten, kdo se vyprostí z Jejího sevření.
Ten Ji navždy vyhostí ze svého domu a Ona už nebude mít vládu nad jeho činy. Ten se obrátí za Její sestrou, která nabízí šedé kamení. Když jej však vybrousí, získá z něj krásné a hodnotné diamanty.
Ale Ona se jen tak nevzdá. Ona půjde dál. Ona je nesmrtelná. Ona - Lenost.