Malý princ

30. prosince 2012 v 22:35 | Lúx |  Co se do rubrik nevešlo
Nevím jak je to dlouho, co v televizi jel pořad "Kniha mého srdce" , ale jsem moc ráda, že se tehdy na první tři příčky dostal i "Malý princ". Četla jsem tuto knihu několikrát a mám ji moc ráda. Nerada bych tady rozepisovala, o čem je. Myslím, že jste ji mnozí četli a jestli ne, tak vám nechci tuto knížu zkazit svým nevýstižným vypravováním.

Ale jen tak pro ilustraci, jaká ta knížka vlastně (z mého pohledu) je:
Když mi bylo něco mezi 4 a 6 lety, připadal mi Malý princ jako krásný, pohádkový příběh, někdy i vtipný, ale s celkem smutným koncem. Když můj věk činil asi tak 9-11 let,tak jsem uviděla v knize i myšlenky o charakteru lidí, o jedinečnosti někoho, koho máte rádi...stále mi konec připadal smutný, i když jsem už rozumem pochopila, že smutný není. Nposled, co jsem knihu četla, bylo mi 14, jsem našla v knize myšlenek mnohonásobně víc, víc jsem pochopila např. narážky ma ldský charakter a vlastně to už nebyl pohádkový příběh, ale realita ( i když s neraálnou postavou a nareálnýma faktama, planetama, mluvícíma zvířatama) a konečně mi ten konec přišel veselej :)

No, neumím psát a někdo, kdo knihu nečetl stejně ani nepochopí, co se v knize dá všechno najít. Mám ji ráda čím dál víc a chtěla bych si ji přečíst znova, ale počkám si, abych ji nečetla hned po roce :)

Pár údajů:
Spisovatel:Antonie de Saint - Exupéry
Ilustrace: -II-
Počet stran: 94(opravdu se nebojte, že je to dlouhá knížka, posledně jsem ji přečetla za jedno odpoledne :) )
Knha je psaná z pohledu autora

Nejvíc se mi vždycky líbil úsek o hroznýšovi, o beránkovi a o lišce, ale nejepší bude, jestli jste tuto knížku ještě nečetli, si ji přečíst a sami si vybrat nej úseky.
Online se dá přečíst tady
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | E-mail | Web | 31. prosince 2012 v 14:53 | Reagovat

Ano, knihu Malý princ jsem vnímala v různých časových intervalech jinak. Kdysi jsem se na toto téma bavila se spisovatelem O. F. Bablerem, který říkal, že .." Každá kniha má v našem životě svůj čas, svou pravou chvíli. Čreme-li ji dřívě, neporozumíme ji nebo ji pochopíme špatně. Čteme-li ji později, cítíme, že jsme promeškali dobu, kdy nám mohla dát mnohem více." :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama